değer

Önceden çok kullanmış olduğum bir cümle, ah be hayat beş kuruş ettiğin yok ama seni yaşamak zorundayım, derdim. Şu an baktığım da ise yine aynı fikirde miydim, evet. Tek fark senin hayata olan bakış açın evet yaşamak zorundayız bu hayatı yani bu deveyi gütmek zorundayız. Bu sebepten dolayı insan bakış açısını değiştirmek zorundadır. Faydalı olarak belki üretim odaklı düşünerek insan bu olumsuz psikolojiden çıkabilir. Bunun yerine gelen düşünce de yaşıyorum ve faydam dokunuyor bir şeyler üretebiliyorum. Okuyorum kendimi geliştiriyorum çevremde olanlara katkı sağlayabiliyorum. Bu düşüncelere sahip olmak ve bu şekilde yaşayabilmek insanın kendini özel hissettirecek , hayatı özel hissettirecek önemli şeylerdir. Her şey bakış açımızda gizli yani bakış açımızı düzelttiğimizde diğer şeyler de otomatik olarak düzelmektedir.

T.GÜNGÖR

Edebigünlüklerim tarafından yayımlandı

Bu sayfayı yazarlarımızın hayatından kısaca bahsetmek ve onları taniyabilmek adına düzenlenmekte olup arada deneme yazıları da yayınlamak için kullanıyorum.

değer” için 7 yorum

  1. Bazen açını genişletmek açını değiştirmek yada baktığın şeyin yerini değiştirmekte fayda etmiyor. Bence insanın bir amacı olmalı bitmek tükenmek bilmeyen bir amaç yenilenebilir değişebilir ama asla terketmek zorunda kalmayacagimiz bir amaç.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: