MİRAÇ

Miraç, kelime anlamı olarak göğe yükselme, çıkma anlamlarına gelir. Dinimizce Recep Ayının 27. gecesine Miraç gecesi denir.

İsra ve Miraç hadisesi, Peygamber Efendimiz(SAV) hicretinden 18 ay önce bu olay olmuştur. Miraç, Peygamber Efendimiz(SAV) Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya oradan da Allah’ın huzuruna yükseldiği hadiseye denir.

Tüm Müslüman aleminin Miraç kandili mübarek olsun.

Bu mübarek gece hürmetine depremde vefat eden kardeşlerimize Allah Rahmet eylesin, mekanları cennet olsun inşAllah. Rabbim geride kalanlara dayanma gücü versin. Birlik ve beraberliğimiz ilelebet devam etsin daha fazla güçlensin.(Amin)

Edebigünlüklerim tarafından yayımlandı

Bu sayfayı yazarlarımızın hayatından kısaca bahsetmek ve onları taniyabilmek adına düzenlenmekte olup arada deneme yazıları da yayınlamak için kullanıyorum.

MİRAÇ” için 4 yorum

  1. Allah’ım! Doğru söyleyen bir dil ve teslim olmuş bir kalp lütfetmeni istiyorum.” (Tirmizi, Daavat, 23)

    Allah’ım acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, ihtiyarlık düşkünlüğünden ve kabir azabından sana sığınırım. Allah’ım! Bana sana karşı gelmekten sakınma duygusu kazandır.Nefsimi günahlardan arındır, çünkü onu en iyi arındıracak olan Sensin.Nefsimin sahibi ve efendisi sensin.Allah’ım! Faydasız bilgiden, ürpermeyen gönülden, doyma bilmeyen nefisten, kabul olmayacak duadan sana sığınırım.” (Müslim, Zikir, 73; Nesai, İstiaze, 13, 65)

    “Allah’ım! Senden senin sevgini ve beni sana yakın kılacak herkesi sevmeyi bana nasip etmeni niyaz ediyorum.” (Tirmizi, Daavat, 73)

    Liked by 1 kişi

  2. Geri bildirim: MİRAÇ

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: