Giz

giz

Varlığı ya da yokluğu belli olmayan sır gizem .
Peki insan hayatında  izlenmesi gereken seyler nedir? İnsan içinde ne bulunduruyorsa dışarıya mı vurmalı? Yani kafasından geçen her şeyi yani planını aşkını, işini, hedeflerini, hayallerini anlatmalımıdır. Yoksa içinde tutarak olayın akışına göre mi hareket etmelidir. Nedir insanın bu durumda yapması gereken? İnsanoğlu her zaman doğayı taklit ederek bir şeyler yapabilmiştir. Yani dogadan ilham alarak mesela ilk uçagın yapımında kuşlardan ilham alındı ilk insan öldüğünde nasıl gömülmesi gerektiği de kuşlardan ilham alınarak uygulandı. Giz de aynı şekilde yine doğadan ilham alıcaz mesela bir tohumu tohumu topraga sakladığında mı filizlenir? Yoksa öyle meydana bıraktığında mı filizlenir? Giz de aynı şekilde bir işi yapacağın zaman içinde onu sakla aklını kullanarak da geliştir onu filizlendir zamanı geldiğinde gelişen fikrin zaten dışarıya çıkacaktır. Sakın bir hata yapıpda fikrini, planını ortaya bırakma anlatma bırak içinde kalsın, filizlendir onu dışarıya bıraktığın an yel nasıl her şeyi savuruyorsa dışarıda bıraktığın fikirde savrulur gider onu sen bile tutamazsın. Tohum için toprak ne kadar değerliyse insan içinde giz bu kadar değerlidir saklamayı bilmeli insan hayallerini, planlarını, hedeflerini, toprağın tohumu sakladığı gibi saklamalı ki filizlenip büyüsün ve zamanı geldiğinde de bir gerçek olarak ortaya çıksın.
Velhasıl kelam insansın hayallerin, hedeflerin, planların illaki var. Ulu orta hayallerini, hedeflerini anlatıpta değersizleştirme. Örtmeyi saklamayı iyi bil onu öyle bir gizle ki akıl suyuna onu her gün sula ona bir şeyler kat yeni planlar hedefler ekle acele etme beklemeyi bil. Her şeyin bir oluş zamanı var o zaman geldiğinde içinde büyüttüğün şey gerçekleşecek zaten. Ondan sonra sana düşen şey gerçekleştiğini gördüğün hayaline sıkıca sarılıp onu daha fazla geliştirerek geleceğe taşımaktır.

Edebigünlüklerim tarafından yayımlandı

Bu sayfayı yazarlarımızın hayatından kısaca bahsetmek ve onları taniyabilmek adına düzenlenmekte olup arada deneme yazıları da yayınlamak için kullanıyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: