Beklemeyi Bilmek

nedir beklemek

Beklemek , hayatın her alanında her zaman karşılaştığımız bir durum. Yani bir şeylerin olması , oluşabilmesi için beklemeyi bilmek zorundasın. Beklemek çoğunlukla hayatımızın en zor kısmı olsa da beklediğimiz şeyin geleceğinden emin olduğumuz zaman beklemek kolaylaşarak keyifli hale de gelebilir. Birazda sabır işidir beklemek sabrın varsa beklersin gelecek olani ya da geleceğinden emin olduğunu beklemek icin sebat etmek gerekir,inanç gerekir insan inanıyorsa birşeylerin olacağına ve kendinden de eminse o insan hedefine ulaşana kadar o kapıda bekler. İnanmıştır çünkü. Aklından zerre kadar şüphe geçmez böyle kişilerin. Çünkü inanç hiç bir zaman şüpheyi yanında barındırmaz. Sebat eden insanla etmeyen insan arasındaki fark budur aslında sebat eden insan bilir ki zaman kapısında bekleyene kapı açılır ve  istediği verilir. Ne kadar sancılı ve sıkıntılı bir süreç olsa da sebat etmeyi bilen insanlar için aşılmayacak hiç bir konu yoktur aslında. Beklemek de bu tip insanlar için aşılmayacak bir konu değildir. Peki sebat etmeyi bilmeyen insanlara gelirsek beklemek, onların en büyük şikayetidir aslında .Beklemeyi bilmezler ki beceremezler sığamazlar oldukları yere. Bu tip insanlar kendi hayatlarını kendilerine dar ederler ve çoğu giriştikleri işlerde de başarılı olamazlar. 

Velhasıl kelam zaman denilen şey uzun soluklu bir yoldan sonra sana anahtarını her zaman verir. Sen yeter ki beklemeyi bil ve o kapının açılacağına dair İnancını diri tut. Seni o kapıda bekleten inancındır aslında birde sebat etme yeteneğin

Edebigünlüklerim tarafından yayımlandı

Bu sayfayı yazarlarımızın hayatından kısaca bahsetmek ve onları taniyabilmek adına düzenlenmekte olup arada deneme yazıları da yayınlamak için kullanıyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: