Hislerin Ölümü

Hiç bir şey hissedememe durumu.

Ne demektir hislerimizin ölmesi nasıl bir şeydir ? Yani kalbimizin donması, acıyı da güzelliği de hissedememe bakış açımızdan bir bayağılık yani sadece bakıp geçersin olana kalbin eskisi gibi değildir aslında. Kuşlar gibi kanat çırpmaz mesela hayattan tat almaz kalp sadece görevini yapar bu durumda yani biyolojik görevlerini hislerin ölümü de burda başlar. Hisleri ölen insan da robotlaşmış bir yaşama geçmiştir aslında. Yani sadece yaşar o kişiler ne hayattan tat alabilirler ne de güzel olanı görebilirler.İnsan için yani insan kalabilmek için kalbimizi diriltmebilmeliyiz yani sevmeliyiz bir şeyleri. Sevebilmek için çabalamalıyız .Yani görmemizi bakış açımızı iyileştirebilirsek her şeyin içinde bir güzelliğin olduğunu mutlaka görebiliriz. Hislerimizi diriltebilcek tek şey bakış açımızı iyileştirmekten geçer. Buda düşüncelerimizi etkileyerek hislerimizi dirilmesini sağlar. Yani düşüncelerimiz ve bakış açımız arasında öyle güzel bir bağlantı kurmalıyız ki bu güzel bağlantı kalbimizi diriltebilsin hislerimizi canlandırsın. Bir çocuğu sevebilmek yahut bir canlıyı sevebilmek ,güzelliğe yaklaşabilmek, yardım edebilmek, ihtiyacı olanın elinden tutabilmek bizim hislerimizi canlandırıcak şeylerdir.

Kısacası insanın hislerini öldüren insanın kendisidir .Diriltebilcek olan da yine kendisidir. İnsanın hayata nasıl bakacağı,nasıl yaşayacağı kendi elindedir her zaman. Ya hayata siyah perdeler arkasından bakarsın ya da o baktığın yeri gökkuşağına çevirirsin. Kısacası hayatın rengini belirleyen yine sensin. Hislerini diriltecek olan da sensin. Karar senin.

Edebigünlüklerim tarafından yayımlandı

Bu sayfayı yazarlarımızın hayatından kısaca bahsetmek ve onları taniyabilmek adına düzenlenmekte olup arada deneme yazıları da yayınlamak için kullanıyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: