ANLAYIŞSIZLIK

Anlayışsız insanlardan bir de kendini bilmiş zannedenlerden şikayet etmişimdir. Anlamak bana göre zahmetli bir şey çünkü kişi karşındakine anlayış gösterdiği zaman işine geldiği gibi hareket edemeyeceği için kişinin o anki ruh halini empati kurarak anlama zahmetinde bulunur. Zahmet deme sebebim de günümüzde böyle kişilerin çok nadir bulunduğu ve kimsenin seni anlamak için çaba göstermeyip herkesin işine geldiği gibi hareket etmesinden dolayıdır.

İşin kötü tarafı ise ne kadar anlayışlı bir insan olsan da anlayışsız davranış biçimi gördüğünde sen de karşındaki kişiye aynı şekilde yaklaşırsın. Kısacası sana gösterileni sen de karşı tarafa gösterirsin. Hal böyle olduğunda ne kimse kimsenin derdine anlayış gösterir ne de senin iyi ya da kötü yaşamına saygı duyulur. Herkesin işine geldiği gibi yaşadığı bu evrende sen de bu şekilde yaşamaya devam edersin.

Bana göre bu zamanda hastalıklı bir durum olan anlayışsız olma hali sürekli devam ettikçe insanın yalnızlaşması ve kendi kabuğuna çekilmesi kaçınılmaz gibi duruyor.

Bir de çok bilmiş olma durumu, sevilmeyen çok çirkin bir hal bana göre, şöyle bir deyim vardı bu duruma açıklık getiren; boş tenekeden çok ses çıkar, bu deyimden yola çıktığımızda bu tip insanların özelliklerini az çok anlayabiliriz. Yaşadığımız toplumda karşımıza çıkan bu gibi insanların bize verdiği şeyler; negatiflik, halden anlamazlık gibi daha bir çok şeyler sayılabilir. Zaten hayatın verdiği belli başlı streslerin yanında bir de böyle saçma sapan şeylerle uğraşmak insanın omuzundaki yükü iki katına çıkartıyor.

Diyeceğim şu ki; karşımıza anlayışlı, akıllı, mütevazi insanların çıkması dileğiyle…

T.Güngör

En çok nelerden şikayet edersiniz?

Edebigünlüklerim tarafından yayımlandı

Bu sayfayı yazarlarımızın hayatından kısaca bahsetmek ve onları taniyabilmek adına düzenlenmekte olup arada deneme yazıları da yayınlamak için kullanıyorum.

ANLAYIŞSIZLIK” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: