KORKU

korku

Korku ,tedirginlik ,tehlikede hissetme gibi açıklanabilir.
Hayatımızda korkuya ne kadar yer veririz?
Bir adım atacağımız zaman ,bir işe başlayacağimiz zaman ya da hayatımızın belirli dönemlerinde karar verececegimiz zaman korku ne kadar gerekli ?
Korku öyle bir histir ki seni avucunun içine alıp sana hayatı zindan eder sen eğer korkularının seni ele geçirmesine izin verirsen yaşamın boyunca bu şekilde kalacaksın demektir. Korku insana ne doğru düzgün karar verdirir ne de bir iş yapacagin zaman risk aldırır . Hayatın boyunca başarılı da olamazsın başarısız da. Çünkü adım atamıyorsun ki korkuyorsun, korkun seni ele geçirmiş. Herşeye kuşkuyla bakarsın,suphelenirsin, hayattan korkarsın kısacası yaşamaktan korkarsın.insanda korku olur olmaz değil ama her şeyin bir sınırı vardır. Korkunun da var. Eğer yaşıyorsan birşeyler yapmak istiyorsan korkunu yenmek zorundasın korktuğun şeyin üzerine gitmek zorundasın. Korkan insan bir işin içinden çıkamaz her şeyi düşünür türlü olumsuzluklar getirir aklına ve o düşündüğü olumsuzluklar da olmuş gibi tepki verir . Bu yüzden hayatımızda dizginledigimiz o kadar şey varken korkumuzu da dizginlememiz gerekiyor. Her şeyin fazlası zarar olduğu gibi korkunun da fazlası zarar. Bu olumsuz hissi normale çevirmenin yolu korkuyla yüzleşmekten geçer . Başka türlü yasayamazsin ki hayat hep korkarak geçirilecek bir yer değil. Hayat hep devam ediyor iyisiyle kötüsüyle ve sen bu akışa alışmak zorundasın yani hayatı tanımak ve bilmek zorundasın . Olucak olanın önüne gecemezsin ki olacak olan olur zaten hani derler ya “akacak kan damarda durmaz” o misal. O yüzden korkunun seni ele geçirmesindense korkuyla yüzleşip hayata kendinden emin bir şekilde adım atmak alacağın en dogru karar olur.

Edebigünlüklerim tarafından yayımlandı

Bu sayfayı yazarlarımızın hayatından kısaca bahsetmek ve onları taniyabilmek adına düzenlenmekte olup arada deneme yazıları da yayınlamak için kullanıyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: