Kalbin ve Aklın Uzaklığı

Nedir kalbin ve aklın uzaklığı ne ifade eder bizim için?


Peki uzaklık nedir? Kalp uzaklığı ve aklın uzaklığı farklı şeyler midir? Kalp uzaklığı mesafeyle alakalı olan bir durum değildir. Kişi en yakınınızda olsa dahi ona karşı hep uzaksınizdir. Asla yakın ve sıcak hissedemezsiniz ve uzaklığında en kötüsü budur aslında. Siz yakınlaşmak isteseniz de asla yakınlaşamazsınız. Yani kalp bir şeyi istemeyince ne kadar yanına gidersen git ona hiç bir zaman yakın olamazsın. Eğer ki kalp yakınsa kişi uzakta da olsa onu yanında hisseder ve o sıcaklık kişiyi o kadar sarar ki içi sıpsıcacık olur. Yani kısacası kalbin uzaklığı ya da yakınlığı mesafeyle alakalı bir durum değildir. Bu kalplerin muhabbetleriyle alakalı bir durumdur. Ve o muhabbetin sıcaklığını ya da soğukluğunu o kişiler hariç kimseler bilemez. Peki aklın biribirine karşı uzaklığı nedir ? Aklın uzaklığı yani fikirlerin uyuşmazlığı kalp gibi değildir yani senin görüşün farklıdır onun görüşü farklıdır ama bu kişileri kalp uzaklığı kadar uzaklaştırmaz. Kısacası fikir uyuşmazlığı mesafeyi pek fazla etkilemez. Görüşürsün, anlaşırsın, tartışırsın olumlu ya da olumsuz bir sonuca illaki varırırsın ama uzaklaşmazsın. Kalp gibi değildir .


Velhasıl kelam kalp uzaklığı hiç bir uzaklığa benzemez. Kalp bir soğukluk görsün yeter ki onu hiç bir şekilde ısıtamamazsın. Aklın uzaklığı ise kalp uzaklığı gibi değildir tartışarak, anlaşarak illaki bir çözüme varılır eğerki uzaklık olacaksada mesafa uzaklığı olur aklın yani kişinin uzaklaşması olur.Kalbin mesafeyle alakalı bir durumu yoktur.


Edebigünlüklerim tarafından yayımlandı

Bu sayfayı yazarlarımızın hayatından kısaca bahsetmek ve onları taniyabilmek adına düzenlenmekte olup arada deneme yazıları da yayınlamak için kullanıyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: