Yavaş Adımlardan Hızlı Adıma

Nedir yavaş adımlardan hızlı adıma geçmek. Ne anlama gelir. Neyi ifade eder?

Yaşadığımız süre zarfında herhangi bir şey yapmak istediğimiz zaman o yapacağımız şeyin bir an önce olmasını ister ve bu konuda acele ederiz. Olsunda göreyim düşüncesiyle hareket ettiğimiz zaman ise o işe başlamadan işi mahvederiz. Genelde yapılmak istenilen bir isin ya da projenin her zaman bir demlenme süresi vardır.Yani o işin nasil olacağı, nasıl adım atılacağı,nasıl bir yol seyredileceği… gibi kafamızdaki soru işaretlerine cevap bularak yola çıkmalıyız.Çünkü acele adım atmak bize birşey kazandirmadigi gibi yapacak olacağımız işi ya da projeyi de mahvederiz.Bunu bir insanın yaşamına da benzetebiliriz aslında.İnsan yaşamında dem aldıkça nasil yaptığı her hareketine dikkat edip attığı adımı da sağlam atıyorsa biz de bunu yapacağımız işlere uygulamayı bilmeliyiz. Çünkü bir işimizin ya da projemizin üzerinde zaman geçmesi o yaptığımız şeye tekrar dönüp hatalarımızı daha net görmemizi sağlar.

Kısacası biz insanoğlu acele etmeden karar vermeyi öğrenmeli.Her zaman bir işin bekleme süresinin olduğunun bilincinde olmalıyız ki bu bizim hızlı hareket etmemizi engelleyebilsin.Yani biz hayatımızı yavaş adımlardan demlenerek hızlı adımlara geçecek şekilde yönetmeliyiz. Ancak bu şekilde başarılı oluruz.

Edebigünlüklerim tarafından yayımlandı

Bu sayfayı yazarlarımızın hayatından kısaca bahsetmek ve onları taniyabilmek adına düzenlenmekte olup arada deneme yazıları da yayınlamak için kullanıyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: