Zaman Yönetimi

Zaman yönetimi; günümüzü,haftamızı ,ayımızı daha verimli geçirebilmek amacıyla yönetebilme stilidir.

Bizler bu konu hakkında yani yaptığımız zaman planına uyma konusunda ne kadar titiz davranırız.Zamanımızı planladigimiz gibi yasayabilirmiyiz? Bunun cevabı maalesef HAYIR! Çünkü bizler zamanı verimli geçirme konusunda pek başarılı sayılmayız. Zamanımızı bizden çalanlar öyle fazla ki bunun farkında bile olmuyoruz.Aslinda bu kötülüğü yine kendimize biz yapıyoruz.Mesela sosyal medyayı çok kullanıyoruz.Enerjimizi boş yere tüketen insanlara çok zaman harcıyoruz.Faydasiz gereksiz şeylerle çok ilgileniyoruz. Bize düşen zamanın kıymetini daha iyi bilmek ve zamanımızı daha kaliteli geçirebilmek.Bunun için hayatımızda olan zaman hırsızlarından uzaklaşmayı bilmek bir gerekliliktir.

Sosyal medyayı dozunda kullanmak.
Hayatımızda olumsuz ve negatif tiplerden uzak durmak.
Yanina gelmek istedim diyerek kendini zorla kabul ettiren tiplere HAYIR !cevabını vermek. Çünkü hiç birşey sizin hayatınızdan ve zamanından değerli değildir .Zaman öyle bir şeydir ki ne parayla alabilirsin ne de bir kutuda biriktirebilirsin o yüzden kıymetini bilelim her zaman.

Kısacası kaliteli bir yasam insanın kendi elindedir.Her şey dozunda yapıldığı müddetçe iyi ve güzeldir.İnsan hayatında olan her şeye ayıracagi zamani iyi bilmeli.Ne fazla ne eksik . Çünkü insan zaman yönetimi yapabildiği müddetçe kaliteli bir yaşama sahip olur.

Edebigünlüklerim tarafından yayımlandı

Bu sayfayı yazarlarımızın hayatından kısaca bahsetmek ve onları taniyabilmek adına düzenlenmekte olup arada deneme yazıları da yayınlamak için kullanıyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: