İnsan ve Kitabın Sürpriz Benzerliği

İnsan ve Kitabın birbirine benzerliği varmı?

İnsan ve kitap neler barındırıyor içinde?

İnsan ve Kitabın birbirine benzerliği evet vardır.Çünkü ikisi de kendilerine özel dünyaları barındırır içinde .Bu dünyaları sen o kapağı açmadan bilemezsin ve tanıyamazsin. İkisi de sürprizlerle doludur .Bizler ise genelde ikisinin de dış görünüşe bakarız.İşin kötü yanı dış görünüşünü beğenmediğimiz kitap ve insanın içini de merak içlerinde ne dünyalar birikmiş bakmayız bile. Genelde dış görünüşü güzel olana yöneliriz maalesef. Peki sonra ne olur sizce? Soylimmi büyük bir hayal kırıklığı. Burada asla suçlu aramayın çünkü bu hatayı yapan bizleriz. Dış görünüş bize etkileyici gelebilir ama içerik Boşsa o dış görünüşünde bir anlamı olmaz zaten. Zarara uğrayan biz oluruz. Çünkü emek verilmeden ve zaman ayırmadan ne kitabı anlayabilirsin ne de insanı .Yani dış görünüşe bakıp da aldanmak yerine o kapağın altındakini öğrenmek yani merak etmek sizi hayal kırıklığına uğratmadan hayatınıza alıp almama konusunda karar vermenizi sağlar.

İnsan ve Kitap Neler Barındırıyor İçinde

İnsan da ve kitap da sürprizlerle doludur. İkisi de Farklı dünyalar barındır içinde. Sen ikisinin de kapağını açmadan içlerine girmeden ve onlara emek vermeden tanıyamazsin .Yorum yapamazsın. Bu yüzden güzel insan ikisinin de içini görmeyi dene . Dış ambalaj bazen yanıltıcı olabilir. Aldanma.

Evet güzel insan aklın erdiği kadar anlatmaya çalıştım. Seçim senin .Karar da senin Benim naçizane tavsiyem ikisininde dış görünüşüne bakıp da aldanma .Aldandin madem bari kapağını açda bak içinde neler barındırıyor.Ne sürprizlerle karsilasiyosun ona göre hayatına al kitabı ve insanı Eğer ki başını ağrıtacak türde ise tekini kütüphanede digerini de hayatında bulundurma.

Her zaman mutluluk sizinle olsun.

Güzelliğin sizi bulmasi dileğiyle

Edebigünlüklerim tarafından yayımlandı

Bu sayfayı yazarlarımızın hayatından kısaca bahsetmek ve onları taniyabilmek adına düzenlenmekte olup arada deneme yazıları da yayınlamak için kullanıyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: