İmkansızlık

İmkansızlık, imkan kısıtlığı olmama durumu gibi kavramlar içerir.
Peki biz imkansızlık karşısında ne yapabiliriz. Bir şeyin olmayacağını kesinlikle ne yapılırsa yapılsın olma imkanın bulunmadığı mesela; zıplayarak yıldızları toplamak gibi yahut Akdeniz’i alıp Karadeniz’e koymak Karadeniz’i alıp Akdeniz’e koymak gibi mesela
Evet bu tür şeyler imkansız gözükebilir.Peki senin için imkansızlık nedir? Bir işe girişmek ya da ne bileyim bir okul kazanmak ya da başka başka şeyler turetilebilir. Bu tür işlere bakarak bu imkansız ben bunu yapamam diyenlerdensen hayat karşısında ben savaşmayacagim sen yendin deyip kenara çekilmektir bunun adı. Bir insan yeteneğini bilip kendini tanıdığı sürece bu kişi için imkansızlık diye bir şey yoktur. Bu kişiler bir şeyin olması icin elinden gelen her şeyi yapan tüm emeklerini veren hayat karşısında savaşan kişilerdir. Savaşta yenmek de vardır yenilmekte ama imkansızlık yoktur. Yenilmekle imkansızlık aynı anlamda değildir yenilmekte savaşmışsındır ama hatalarından dolayı kaybetmişsindir. İmkansızlık ise savaşmadan kenara çekilmissindir. Savaşı kaybeden insan kaybetme sebeplerini bulup eksiklerini giderir kendini daha donanımlı yaparak hayatın karşısına tekrardan geçer.
Yok eğer yenildim yapamam imkansız derse o uğraştığı kayıp verdiği savaşa boş yere girmiş demektir. Savaşan insan olumsuz bir durumda bu iş benim için imkansız demez bende bir hata var der bu işte bir eksiklik yaptım der ve açıklarını bularak yoluna devam eder . Çünkü bu tip kişiler her işin sonucunda bir ders alır böyle insanlarin lugatinda imkansızlık diye bir şey yoktur ders çıkarma vardır. İmkânsızlik insanın kafasındadir . Bir şeyi yapmak istiyorsan tüm enerjini ve zamanını o ise odaklamak zorundasın o işle alakalı bilgi edinmek o işin ruhunu kavrayıp  yogrulmak zorundasın. Sonuç mu olumlu da olabilir olumsuz da ama imkansız olmaz . Mesela sen bir puzzle yapıyorsun ve bir tanesini yanlış yerleştirmişsin tamamlayamiyorsun senin bunu tamamlayamaman imkansızlik değildir . Bir yerde yanlışlık yaptığını gösterir sana düşen sadece olması gereken parçayı olması gereken yere koyabilmek için uğraşmaktır.
Velhasıl kelam olumlu sonuç almak için olumsuzlukla karşılaşmak, dikenli yolları geçmek çok defa düşmek zorundasın ki bunlardan ders alabilesin yani yaşamak için mideni aklını kullanmak için beynini doldurmak zorundasın ama doğru besin ve doğru bilgilerle tabiki . Seni yolundan vazgecirecek sinek viziltilarina kulağını tıkayıp akıllı bilgili insanlardan yol yordam öğrenerek yola devam edeceksin. Asla ama asla imkânsız deyip hayat karşısında aciz kalanlardan değil savaşarak yoluna devam edenlerden olmalısın.

Edebigünlüklerim tarafından yayımlandı

Bu sayfayı yazarlarımızın hayatından kısaca bahsetmek ve onları taniyabilmek adına düzenlenmekte olup arada deneme yazıları da yayınlamak için kullanıyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: