Mış Gibi

Mış Gibi

Görünüldüğü  gibi olmama durumu
Peki bizler göründüğümüz gibi miyiz yani mutluymuş gibi, başarıliymis gibi, zenginmis gibi… Biz insanlar neden böyle yaşamayı tercih ederiz ki yani maske takarak yaşamayı. Neden başkalarının gözünde üstün gözükmek isteriz egomuzu tatmin etmek için mi ? Ya da karşımızdaki kişiye kendini kötü hissettirmek için mi ? Ya da içimizde ki eksik kalmış yanı doldurmak için mi? Nedir bizdeki mış gibi yaşama isteği. Sanırım insanoğlu kendinde eksik gördüğü şeyleri mış gibi yaşayarak yokmuş gibi göstermeye çalışıyor. Halbuki bu ikincisi daha zordur Kendi kendini yorar insan. Bu dünya yolculuğunda insanın hep düz çizgide gitmesi beklenilmez ki . illaki zikzaklar vardır. Senin mış gibi yaşaman bu zikzaklarin olmayacağı anlamına gelmez. Sen kendini yorarsin farklı gözükmeye çalışayım derken. Hayat her zaman yolunda gitmez illaki düşeceksin illaki moralin bozulacak. İnsansın sonuçta yaşadığın farklı duygulara anormal gözüyle bakamazsin gülmek nasıl bir insan için normal bir duyguysa aglamakta aynı şekilde normal bir duygu. İnsan sürekli gülen bir varlık değildir sonuçta sürekli gülmesi de normal değildir zaten. İnsansın çünkü illaki canının yandığı kırıldığın zamanlar vardır. Nedir bu mış gibi yaşama hali? İnsanoğlu içine dönmeli bence mutlu, öfkeli,sinirli halleriyle de barışmalı. İçimizin ağlarken dışımızın gülmesi ne kadar mantıksız bir durumsa mış gibi yaşayıpta kendimize eziyet etmek bir o kadar mantıksız bir durum. 


Kısacası bu dünyada planlı bir şekilde düz çizgide giden sadece robotlardır tabi bozulmadıkları sürece. Sen ise içinde çeşitli duyguları barındıran insanoglusun.


Edebigünlüklerim tarafından yayımlandı

Bu sayfayı yazarlarımızın hayatından kısaca bahsetmek ve onları taniyabilmek adına düzenlenmekte olup arada deneme yazıları da yayınlamak için kullanıyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: